Blaszki – kształty i rodzaje

2015-09-08 10:00:22

Blaszki – kształty i rodzaje
Oferta ozdób hot fix (przyklejanych pod wpływem ciepła), pomiędzy którymi znajdziemy również blaszki jest obecnie tak ogromna, że każdemu rodzajowi blaszki powinniśmy poświęcić osobny wpis - pewnie tak też zrobimy w przyszłości, na razie jednak skupmy się na przedstawieniu podstawowych rodzajów blaszek dostępnych na rynku.
  1. Blaszki stożkowe

Jak sama nazwa wskazuje blaszki te kształtem przypominają stożki 8-kątne lub 16-kątne, w zależności od jakości i producenta blaszek. Można jest porównać kształtem z dżetami, przypominają bowiem oszlifowany kamień ozdobny, ale oczywiście w mniejszej wersji. Blaszki stożkowe to wypukłe blaszki metalowe, występujące w kolorach podstawowych – np. srebrnym złoty, czerwony, zielony czy niebieski, ale także w kolorach typu fluo.

blaszki stożkowe 2 blaszki stożkowe

  1. Blaszki w kształcie półpereł (metalowe półperły)

Blaszki metalowe w kształcie półpereł to blaszki okrągłe, które swoim kształtem przypominają przepołowioną na pół perłę. Blaszki te podobnie jak blaszki stożkowe występują w wielu kolorach, zarówno w podstawowych jak i kolorach typu fluo.

półperły metalowe 2 półperły metalowe

  1. Blaszki płaskie

Baszki płaskie to blaszki metalowe, które wyglądem przypominają główkę od gwoździa – są całkowicie płaskie, w przeciwieństwie do przedstawionych wyżej blaszek wypukłych. Jeżeli chodzi o kolory tych blaszek, to podobnie jak w przypadku blaszek stożkowych i półpereł metalowych, spotkać je można przede wszystkim w podstawowych kolorach tj. srebrze, złocie, czerwieni itp.

blaszki płaskie

Wszystkie przedstawione wyżej blaszki to ozdoby typu hot fix, czyli ozdoby przyklejane na ciepło. Na każdej blaszce, od spodu znajduje się specjalny wysuszony klej, który w kontakcie z wysoką temperaturą pozwala na przyklejenie blaszki do wybranych materiałów.