Haft fluorescencyjny - świecący w ciemności

2015-10-26 21:39:41

Haft fluorescencyjny - świecący w ciemności
Czy można wymyślić coś jeszcze w zakresie haftu? Oczywiście, że tak. Tym razem przedstawiamy wam haft fluorescencyjny, czyli świecący w ciemności.

Może technika ta jest już stosunkowo dobrze znana w innych dziedzinach – szczególnie w ozdobach dla dzieci. Kto z nas nie kojarzy gwiazdek przyklejanych na suficie pokoju, które najpierw naświetlone, w ciemności oddawały światło tworząc niezapomniany efekt?!

Tym razem jednak podobny efekt można osiągnąć na odzieży, obuwiu, torbach, czapkach i gdzie wam się tylko zamarzy – wszędzie tam gdzie można wykonać haft.

Co ciekawe, dzisiejsze nici fluorescencyjne wcale nie muszą być białe (tak jak to było kiedyś), obecnie nici te występują w kilku pastelowych kolorach.

nici fluorescencyjne

Nici fluorescencyjne, źródło zdjęcia: www.gunold.pl

A zatem wybieramy wzór haftu, przy czym warto podkreślić, że niekoniecznie cały musi być wykonany z nici fluorescencyjnych, możemy go bowiem łączyć ze standardowymi nićmi, tworząc wzory, w których tylko elementy świecą. Gdzie warto wykorzystywać takie nici? Zdecydowanie jest to super pomysł do wykorzystania na odzież dziecięcą, bo które dziecko nie zainteresuje się takim świecącym ubrankiem? Nasi milusińscy z pewnością będą miały świetną zabawę najpierw naświetlając np. bluzeczkę, a potem wchodząc do ciemnego pomieszczenia, żeby zobaczyć jak świeci! A wy co sądzicie o takiej technice zdobienia?

Poniżej przedstawiam wam zdjęcia wzoru wyhaftowanego białymi nićmi fluorescencyjnymi. Pierwsze zdjęcie przedstawia haft w świetle, kolejne w słabym świetle, a ostanie w ciemności - niestety to ostatnie jest dość rozmazane, ale aparat nie mógł złapać ostrości wink

zdjęcie w świetle

Haft w pełnym świetle, wykonany białą nicią fluorescencyjną

zdjęcie w kiepski świetle

Haft w słabym świetle, wykonany białą nicią fluorescencyjnązdjęcie w ciemności

Haft w ciemności, wykonany białą nicią fluorescencyjną