Ponadczasowa skóra

2015-11-11 16:44:07

Ponadczasowa skóra
W dzisiejszym wpisie przedstawiamy wam dostępne na rynku techniki zdobienia skór - haft, wypalanie i grawer laserowy oraz wiele innych. Zapraszamy do lektury!

Skóra czy skaj (czyli tzw. sztuczna skór) to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w odzieży – tak naprawdę chyba większość z nas zgodzi się, że skóra jest po prostu ponadczasowa. Oczywiście trendy się zmieniają, ale w tej czy innej postaci materiały skórzane pojawiają się w każdym sezonie. Od jakiegoś czasu, szczególnie modne są skórzane frędzle na sukienkach, bluzkach i spódnicach. Nie zapomnijmy również o ramoneskach – ostatnio najbardziej charakterystyczna stała się ta zaprojektowana przez Balmain dla H&M. Szał jaki zapanował na tle tej kolekcji jest niesamowity, ale nie ma się co dziwić ubrania są zdecydowanie pozytywnie zakręcone- jest w nich pełno zdobień, a to jest to o lubimy!

fredzle skóra 

Frędzle wypalone ze skóry

Niemniej jednak wracając do tematu skóry jest ona bardzo wdzięcznym materiałem do zdobienia. Na skórze możemy zarówno haftować, przyszywać cekiny, a także wypalać i grawerować wybrane wzory. Szczególnie modne są również kołnierzyki wypalane ze skórki, a następnie doszywane do bluzek. Efekt? Oryginalne i bardzo ozdobne kołnierze, które co ważne nie są ciężkie i nie tworzą tuż przy naszej szyi zbroi, jak to często zdarza się gdy projektanci tworzą kołnierzyki z wykorzystaniem ogromnej ilości kamieni ozdobnych.

haft na skórze

Haft na skórze

tarcza ze skóry

Tarcza ze skóry z haftem

kołnierzyk skórzany

Kołnierzyk ze skóry wypalony na laserze

Co więcej ze skóry możemy tworzyć aplikacje, które przyhaftowane lub przyklejane do materiałów stworzą z pewnością niepowtarzalny efekt. Pomysłów i zastosowań skóry w zdobieniu jest multum, poniżej przedstawiamy wam tylko kilka naszych realizacji.

wypalona skóra

Elementy wypalane w skórze

sowa haft

Aplikacja ze skóry

twarz skóra

Wzór ze skóry w połączeniu z dżetami

grawer

Grawer na skórze