„Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie?”

2015-11-22 14:08:33

„Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie?”
Dzisiejszy wpis mimo tytułowego bajkowego cytatu nie będzie jednak opowiadał o bajkach, ale o nowościach w temacie zdobienia. Tytułowe lustereczko bowiem, opowiadać będzie historię folii ozdobnej typu flex, która w swej strukturze przypomina taflę lustra. Zaintrygowani? Mamy taką nadzieję!

Folia flex, o której pisaliśmy już na tym blogu to folia, która jest przyklejana do materiałów pod wpływem wyższej temperatury ( czy to na prasie czy żelazkiem). Jest to stosunkowo cienka folia, która po przyklejeniu tworzy gładki i delikatny w dotyku wzór. Rodzajów i kolorów folii jest tysiące – zaczynając od podstawowych kolorów, a kończąc na tych wyglądających jak skóra węża. Ciekawą nowością na rynku jest również folia, która odbija otoczenie i wręcz imituje taflę lustra. Folia ta ogólnie jest srebrna, ale w zależności od kątu padania światła może przyjmować inne kolory, a przynajmniej tak wydaje się naszemu oku. Sekret tkwi w strukturze folii, która posiada powierzchnię o odbijających właściwościach , co sprawia że elementy wycięte z tej folii sprawiają wrażenie, że wykonane są z lusterek.

Nie wierzycie? Zerknijcie tylko na poniższe zdjęcie loga wykonanego z wykorzystaniem opisywanej foli:

DSC01692

Wzór stworzony z wykorzystaniem lustrzanej folii flex

Efekty jakie można osiągnąć z wykorzystaniem opisanej folii są niepowtarzalne, przede wszystkim dlatego, że można folię tę łączyć z innymi technikami zdobienia, np. z technikami laserowymi czy dżetami lub kamieniami. Zastosowań jest wiele, pozostaje zatem tylko dobry pomysł i chęć zabawy z ozdobami w celu stworzenia czegoś wyjątkowego. Tak więc – do dzieła!