Termofolia – rozwiązanie dla tych co nie umieją szyć!

2016-01-31 22:14:00

Termofolia – rozwiązanie dla tych co nie umieją szyć!
Czym jest termofolia? Do czego służy i dlaczego jest idealnym rozwiązaniem dla tych co nie potrafią szyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie w tym poście!

W poprzednim poście pisałam o bardzo popularnych naszywkach i emblematach młodzieżowych, ale czy zastanawialiście się jak je przymocować? W internecie znajdziecie w różnych sklepach i hurtowniach dodatków, gotowe haftowane emblematy, które mogą być przytwierdzone do odzieży albo poprzez naszycie (musicie tylko umieć używać igły z nitką, albo maszyny do szycia), albo dla mniej wprawionych istnieją również tzw. wklejki, czyli wyhaftowane emblematy, które podklejone są specjalną termofolią, pozwalającą na ich szybkie przymocowanie do odzieży.

DSC01642

Naszywka bez termofolii - rzut z przodu[

DSC01643

Naszywka bez termofolii - rzut z tyłu

DSC01648

Naszywka z termofolią - rzut z przodu

DSC01649

Naszywka z termofolią - rzut z tyłu

Termofolia to po prostu rodzaj folii, która pod wpływem temperatury na stałe przykleja się do wybranego materiału. Co ciekawe, termofolia odporna jest na wodę, a więc po przyklejeniu jej do wybranego ubrania nie musimy martwić się, że po praniu naszywka nam odpadnie. Pamiętajcie jednak, że po zgrzaniu termofolii do naszego wybranego podłoża ( czy to przy użyciu żelazka czy prasy), trzeba odczekać 24 h, żeby termofolia osiągnęła swoją ostateczną trwałość!

A więc do dzieła, wcale nie musicie umieć szyć, żeby pięknie ozdobić swoje ubrania!