Haft na siatce – kołnierzyki

2016-07-25 22:14:55

Haft na siatce – kołnierzyki
W tym poście pokażemy wam ciekawe metody zastosowania siatki i sposoby jej zdobienia, a w szczególności haft!

Tradycyjny haft najczęściej wykonywany jest na tkaninach i dzianinach - najczęściej spotkać można duży haftowany wzór np. z pianką, który zdobi cały przód bluzki. Oczywiście producenci odzieży wykorzystują go również w naszywakach lub jako drobny element ozdobny, szczególnie na koszulach (chodzi zwykle o zaznaczenie loga producenta, które nie rzuca się bardzo w oczy) . Coraz modniejszy jest jednak haft na siatce, który pozwala na osiągnięcie ciekawego efektu – połączenie nawet bardzo gęstego haftu z lekkością siatki:

Haft na siatce

Haft na czarnej siatce

Oczywiście poza tradycyjnym haftem, który przestawiamy wam wyżej, siatkę można również ozdobić  przy użyciu haftu specjalistycznego takiego jak cording (który polega na naszywaniu tasiemek, koralików czy sznurków). Wzory wykonane na siatce można również połączyć z innymi technikami zdobienia np. perełkami  czy motywami dżetowymi. Przykładem może być chociażby poniższy wzór, w którym wykorzystaliśmy haft tradycyjny, cording i nabijane perełki:

Wzór z perełkami i sznurkiem wykonany na siatce

Haft na siatce w połączeniu z perełkami

Zdobienie siatek haftem jest szczególnie ciekawym pomysłem jeżeli chcemy naszyć na gotową bluzkę kołnierzyk, przy czym nie chcemy decydować się na dostępne na rynku ozdobione kamieniami kołnierzyki, które zwykle są stosunkowo ciężkie i mogą sprawić, że bluzka nie będzie się ładnie układać.

Haft na siatce świetnie sprawdzi się również jako wstawka na ramionka bluzki albo jako element ozdobny nogawek spodni. Zastosowań ozdobnych siatek może być oczywiście wiele, my przedstawiamy wam tylko kilka naszych pomysłów: