Folia brokatowa – glitter

2016-08-28 13:59:13

Folia brokatowa – glitter
Ten sezon zdecydowanie należy do folii brokatowych – w kończące się już wakacje dominowały kolory fluo czyli intensywne zielenie, błękity i landrynkowe róże, teraz zbliżająca się jesień sprawia, że te żywe kolory ustępują miejsca tym bardziej stonowanym – pojawiają się granaty, złoto i przede wszystkim srebro.

Ciekawym i coraz bardziej popularnym sposobem na ozdobienie odzieży czy obuwia jest ostatnimi czasy wspomniana już folia typu glitter, która wyglądem przypomina rozsypany brokat. Jej powierzchnia jest lekko chropowata, a sama folia jest co prawda cienka ale nierozciągliwa. Niemniej jednak, poprzez stworzenie z niej wzorów ażurowych, można połączyć piękny efekt brokatu z zachowaniem rozciągliwości materiału (ponacinana folia pozwala zachować właściwości materiału, na który ją przyklejamy).

Czarna folia brokatowa

Warto również dodać, że z glitteru można wycinać stosunkowo małe elementy, ale najciekawszy efekt osiąga się jeżeli powierzchnia wzoru jest większa – dzięki temu ładnie można wyeksponować powierzchnię brokatową tej folii.

Wzory ażurowe wykonane z folii glitter

Dzięki bogatemu na rynku wyborowi kolorów folii typu glitter każdy może znaleźć coś dla siebie. Kolory można ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalne i oryginalne wzory. Jedynym ograniczeniem jest jak zawsze nasza wyobraźniaJ

Poniżej przedstawiamy wam kilka naszych realizacji z wykorzystaniem folii brokatowej:

Folia glitter - złoto

Fioletowa folia glitter

Wzór z różnych kolorów folii glitter ( kolory fluo)

Ten sam wzór wycięty z różnych kolorów folii

Słoneczko wycięte z folii brokatowej