Militarna moda

2016-09-24 18:49:39

Militarna moda
Emblematy, naszywki i akcenty moro to zdecydowany must have tej jesieni. Militaria pojawiają się wszędzie – na bluzkach, spodniach, czapkach a nawet apaszkach! W tym poście przedstawimy wam najciekawsze propozycje militarnych ozdób!

Oczywiście główny trend tego roku czyli naszywki haftowane wiodą prym w modzie na militaria. Dlaczego? Bo hafty te imitują prawdziwe odznaczenia jakie można znaleźć na mundurach – szczególnie popularne są oznaczeni amerykańskiej armii, a już w szczególności stopień „sierżanta” czyli trzy literki „V”.

Czapka z naszywką haftowaną

Poza typowymi emblematami wzorowanymi na naszywkach wojskowych znajdziemy różne wariacje z napisem „ARMY” i gwiazdkami (gwiazdki ogólnie są kolejnym trendem tej jesieni, ale o nich napiszemy w kolejnym poście). Oczywiście sam tradycyjny haft może być urozmaicony chociażby o nabijane ozdoby takie jak półperły czy ćwieki w kształcie gwiazdek.

Emblemat militarny haftowany srebrem

Naszywki militarne haftowane srebrem

Emblemat militarny haftowany

Naszywka militarna

Naszywka militarna z nabijanymi ozdobami

Obok haftowanych militarnych akcentów widoczne są również druki moro – ale już nie tylko w odcieniach zieleni, ale również w odcieniach szarości czy granatu. Druki znajdziecie na bluzach, spodniach, kurtkach,  a nawet czapkach.

Kolejną nowością jest wykorzystanie  folii brokatowych w kolorze oliwkowym i brązowym, które kolorystyką pasują do moro, ale pozwalają na stworzenie wzorów militarnych z nutką elegancji i oryginalności, które szczególnie przypadną do gustu Panią, które lubią zabłyszczeć w towarzystwie.

Emblemat militarny z folii brokatowej oliwkowej

Emblemat militarny z folii brokatowej oliwkowej

Emblemat militarny z folii brokatowej brązowej

Emblemat militarny ze złotej folii flex

A według was, która z technik zdobienia najlepiej wypada w zestawieniu z tym trendem?