Ręcznik z własnym drukiem

2016-10-22 23:46:05

Ręcznik z własnym drukiem
Dzięki drukowi sublimacyjnemu druk nigdy nie był tak łatwy i szybki. Sublimacja pozwala bowiem na stosunkowo tani wydruk nawet pojedynczych sztuk produktów takich jak podkładki pod myszkę, puzzle, kubki czy właśnie ręczniki kąpielowe!

Druk sublimacyjny o którym mowa w dzisiejszym poście to rodzaj druku transferowego, który wykonywany jest w odbiciu lustrzanym na specjalnie przystosowanym do tego papierze, a następnie przenoszony na materiał w wyniku działania wysokiej temperatury (przy użyciu prasy płaskiej lub rolowej). Tak wykonany druk charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ścieranie i pranie, dzięki czemu tak chętnie stosowany jest w produkcji odzieży sportowej oraz pościeli hotelowej, a więc w produktach, które narażone są na codzienne użytkowanie i częste pranie.

Przykład druku sublimacyjnego wykonany na ręczniku

Druk sublimacyjny bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku produkcji krótkich serii – umożliwia bowiem szybki wydruk nawet najbardziej skomplikowanych wzorów w wielu wersjach kolorystycznych, również z możliwością zastosowania gradientów i przejść jednych kolorów w drugie, co niemożliwe jest do osiągnięcia w przypadku innych druków choćby  sitodruku. Jeżeli szukacie więcej informacji o samym druku sublimacyjnym, a w szczególności interesuje was jego zastosowaniu odsyłamy was do poprzednich wpisów, które znajdziecie tutaj.

Dzisiaj chcieliśmy wam jednak przedstawić szczególnie jeden z produktów jakie można wykonać przy użyciu opisanego wyżej druku. Sublimacja bowiem, pozwala na zadrukowanie nawet niewielkich ilości ręczników z własnym wzorem – zdjęciem bądź grafiką, która będzie przedstawiała np. waszą firmę. Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla siłowni i klubów fitness, które chciałyby swoim stałym klientom zaoferować szerszy asortyment - już nie tylko usług ale i produktów! Równie ciekawie takie ręczniki mogłyby sprawdzić się w renomowanych salonach fryzjerskich czy salonach urody. Obecnie na rynku dostępne są przede wszystkim ręczniki z haftami, a ręczniki drukowane wciąż stanowią małą część tego rynku.

A według was które z logowanych ręczników są ciekawsze?

Ręczniki wydrukowane metodą sublimacji

Dwie wersje kolorystyczne tego samego wzoru