Metki drukowane

2016-11-06 13:29:43

Metki drukowane
Wszywki, metki, emblematy i inne elementy znakowania odzieży to dziś zdecydowany must have każdego elementu garderoby czy obuwia. Producenci starają się dodawać swoje logo na wyrobach tak aby nie było zbyt widoczne, ale z drugiej strony, żeby klienci nie zapominali o wybranej marce.

Na rynku dostępne są różne rodzaje wszywek i metek, które mogą być stosowane do znakowania. Najbardziej popularne są metki żakardowe czyli wszywki tkane – na satynie, tafcie bądź warstwowo. Żakard jest popularną techniką stosowaną w produkcji metek, ale ze względu na fakt że technika ta wymaga sporo czasu na przygotowanie samego projektu i produktu jest to technika opłacalna przy produkcji większej ilości wszywek – minimalny nakład produkcyjny określa się na około 2000-5000 sztuk.

Dla mniejszych producentów, osób dopiero rozpoczynających produkcję lub po prostu osób, które chciałyby zamówić jednorazowo mniejszą ilość metek zdecydowanie lepszą i atrakcyjniejszą cenowo metodą może okazać się metoda sublimacji, która również pozwala na tworzenie wszywek, emblematów i innych elementów znakowania odzieży.

Metki drukowane metodą sublimacji - wersja black & white

Technika ta pozwala bowiem na produkcję nawet bardzo małych ilości metek w różnych kształtach i wielkościach, gdyż opiera się na druku. Dzięki temu możliwe jest wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów przy zachowaniu wysokiej, fotograficznej jakości z możliwością tworzenia przejść kolorystycznych,  cieniowania,  a co więcej bez ograniczeń w ilości kolorów! Technika druku sublimacyjnego pozwala na zachowanie wysokiej trwałości przed spieraniem i ścieraniem się. Co więcej, sublimacja pozwala na drukowanie nie tylko metek i wszywek, ale i aplikacji , taśm oraz szarf.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o technice sublimacji zapraszamy was do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdziecie też inne techniki zdobienia takie jak dżety, haft, cekiny i wiele innych.

A poniżej przedstawiamy wam kilka z naszych realizacji wszywek drukowanych.

Wszywki drukowane metodą sublimacji

Aplikacja drukowana metodą sublimacji - kolorowy wydruk