Dżety, kryształki, cyrkonie

2017-01-08 15:49:22

Dżety, kryształki, cyrkonie
W dzisiejszym poście pokażemy wam pełną gamę dżetów dostępnych w naszej ofercie. Znajdziecie tu nie tylko pełną kolorystykę termodżetów, ale także ich różne rozmiary i pomysły na ich wykorzystanie w zdobieniu materiałów. Serdecznie zapraszamy!

Dżety zwane również termodżetami, kryształkami lub cyrkoniami to elementy ozdobne, przyklejane do materiału pod wpływem wysokiej temperatury, które imitują naturalne kamienie. Nie są one co prawda duże jak np. kamienie fasetowane (wpis o kamieniach fasetowanych znajdziecie tutaj) ale świetnie sprawdzają się w zdobieniu odzieży czy obuwia.  Wielkości dżetów, zwykle spotykane na odzieży na której tworzone są z nich całe motywy ozdobne, wynoszą najczęściej 2, 3, 4, 5 i 6 mm. Niby niewielkie wymiary ale dzięki wykorzystaniu tak drobnych elementów możliwe jest ułożenie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów – np. napisy, adresy stron internetowych czy loga firmowe.

Logo firmowe wykonane z dżetów crystal

Napis wykonany z dżetów SS6

Motyw dżetowy wykonany z różnych kolorów dżetów

Dżety występują w przeróżnych kolorach – od tradycyjnego przezroczystego kryształka (tzw. kolor crystal), przez odcienie różu, fioletu, niebiskiego, aż po odcienie żółci. Warto również wspomnieć o kolorach „specjalnych” czyli kolorach opalizujących, których odcienie zmieniają się w zależności od kątów padania światła, a także dżetach wyglądających jak czyste złoto czy srebro.

Dżety w kolorze ametystu

Dżety w kolorze black diamond

Dżety w kolorze kobaltu

Dżety w kolorze sapphire

Dżety w kolorze siam

 

Pełną kolorystykę dżetów dostępnych w naszej ofercie przedstawiamy wam poniżej. U góry widać rozmiary dżetów (SS6= 2mm, SS10= 3 mm, SS16= 4mm, SS20 = 5 mm, SS30 = 6 mm), a poniżej pełną kolorystykę.

Katalog dżetów

Motywy dżetowe tworzone przy użyciu dżetów można również w łatwy sposób urozmaicić poprzez zastosowanie innych ozdób tego typu, takich jak blaszki stożkowe czy półperły metalowe. Wzory tworzone z różnych ozdób typu hot fix jeszcze bardziej przyciągają uwagę, poprzez różnorodność odcieni kolorów, które mogą być w ten sposób zastosowane. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej takich połączeń, zapraszamy was serdecznie na naszą stronę www. arlena.pl!

Motyw dżetowy wykonany z różnych wielkości hot-fixów