Perły na odzieży

2017-07-09 11:14:39

Perły na odzieży
Imitacje pereł pojawiają się już nie tylko w formie biżuterii ozdobnej jako naszyjnik, broszka lub bransoletka, ale coraz częściej ozdabiają obuwie, torby czy właśnie odzież. W dzisiejszym wpisie pokażemy wam ozdobne perły, dzięki którym można udekorować różne materiały.

Coraz częściej projektanci odzieży decydują się na zdobienie materiałów już nie tylko tradycyjnym haftem, drukami czy kamieniami, ale i imitacją pereł.  Szczególnie w tym sezonie, perły stały się zdecydowanym must have. Pojawiają się przede wszystkim na butach, torbach, spodniach czy bluzkach. Poza tradycyjnie wyglądającymi perłami w kolorze kremowym, coraz popularniejsze stają się również te wyglądem przypominające metalowe kuleczki. Połączenie obu wersji pereł pozwala na stworzenie oryginalnego wzoru – z jednej strony klasycznie eleganckiego, z drugiej natomiast typowo casualowego wyglądu.

Perły klasyczne w połączeniu z perłami metalowymi

Perły klasyczne można również używać zamiennie z przyklejanymi półperłami, które wyglądają równie efektownie. Co więcej, występują one w  bogatej gamie kolorystycznej – od srebrnych, przez tradycyjne kolory takie jak róż, błękit czy granat, aż po kolory matowe w przeróżnych odcieniach. Oczywiście, nie może również zabraknąć odcieni perłowych, czyli imitujących prawdziwe perły.  Wszystko to sprawia, że ozdoby te są tak chętnie używane w zdobieniu odzieży.

Półperły w połączeniu z dżetami

Poniżej przedstawiamy wam kilka z pomysłów jak ciekawie można wykorzystać perły i półperły w zdobieniu odzieży:

Tarcze haftowane ozdobione perłami nabijanymi

Broszka wykonana z różnych perełek ozdobnych

Broszka - rzut z boku

Półperły w kolorze srebrnym i brązowym, w połączeniu z blaszką w kształcie gwiazdki

Motyw dżetowy ułożonych z niebieskich półpereł

Półperły imitujące perły naturalne