Folie z ozdobną strukturą

2017-10-31 21:35:35

Folie z ozdobną strukturą
W dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić wam kolejne rodzaje zdobień dostępne w naszej ofercie. Tym razem zajmujemy się specjalnymi foliami ozdobnymi, które pozwalają na wykonanie ciekawych i oryginalnych wzorów na elementach odzieży czy też na większych powierzchniach np. całych przodach sukienek, swetrów czy na czapkach. Gorąco was zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wpisem!

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów folii ozdobnych. Poza foliami hot-stampingowymi używanymi przy tłoczeniach (np. tłoczenia na kalendarzach książkowych - najczęściej rok wytłoczony jest złotymi cyframi, tam właśnie użyta jest folia typu hot-stamping), cienkimi foliami typu flex ( więcej informacji o tego typu foliach znajdziecie tutaj), meszkowatymi w dotyku foliami flock ( więcej informacji czytaj tutaj) czy foliami glitter czyli foliami brokatowymi, nowością są folie ozdobne imitujące rożne struktury materiału. 

Zdobienia wykonane tymi foliami przypominają ozdoby robione za pomocą sit drukarskich, jednak główna różnica tkwi w jakości obu zdobień . Wzór wykonany za pomocą naszych folii ozdobnych jest bowiem mniej podatny na spieranie, a co za tym idzie jest zdecydowanie trwalszy. Co więcej, wzór wykonany tą techniką jest miękki w dotyku i nie tworzy „zbroi” jak czasami dzieje się w przypadku wzorów wykonanych metodą sitodruku. Warto także dodać, że wzór nie pęka przy rozciąganiu materiału, na którym jest wykonany.

Przykład folii imitującej cekiny

Przedstawiane przez nas folie posiadają specjalną ozdobną strukturę, która pod wpływem wysokiej temperatury przenoszona jest z nośnika na wybrany materiał. W ten sposób na docelowej tkaninie czy też dzianinie pojawia się wybrany wzór. Co ciekawe struktura tych folii to nie tylko standardowe wzory ozdobne typu rozsypanki, paski, ale również wzory, które imitują np. cekiny. Stąd też takie folie są ciekawą alternatywą do zdobienia np. czapek czy swetrów, na których naszywane cekiny mogłyby okazać się zbyt ciężkie lub sam wzór byłby stosunkowo drogi w produkcji.

Przykład zastosowania folii z ozdobną strukturą - kropki i cekiny wykonane na czapkach akrylowych

Jeżeli chodzi o kolorystykę opisywanych folii, to poza standardowymi odcieniami srebra i złota występują one również w odcieniach hologramu.

A poniżej przedstawiamy wam kilka naszych realizacji wykonanych opisaną wyżej techniką zdobienia: