Folie puchnące

2017-11-28 22:17:53

Folie puchnące
W dzisiejszym wpisie dowiecie się czym są i jak wyglądają folie puchnące dostępne na rynku. Pokażemy wam jakie wzory można stworzyć za ich pomocą, a także podpowiemy jak łącząc je z innymi technikami zdobienia, stworzyć niepowtarzalne i oryginalne wzory. Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wpisem!

Folie puchnące to folie typu flex, które pod wpływem wysokiej temperatury, nie tylko przyklejają się do wybranego materiału (dzianiny czy tkaniny) ale także ta sama wysoka temperatura sprawia, że zaczynają puchnąć tworząc efekt 3d . Wzór do tej pory płaski  (wycięty z płaskiej folii) zmienia się i pozwala osiągnąć efekt wypukłości. Co ciekawe, struktura folii jaką uzyskamy po jej wgrzaniu zależy od rodzaju materiału na którym wykonujemy zdobienie. Najlepszy efekt można osiągnąć na materiałach ciągliwych, na których folia puchnąca wyżej wyrasta, czyli jest bardziej wypukła.

Literki wykonane folią puchnącą

Folie puchnące są dobrym zamiennikiem tradycyjnego haftu typu 3d, dzięki możliwości wykonania zdobienia w szybki sposób, bez konieczności przygotowywania specjalistycznego programu, jak mamy do czynienia w przypadku haftu. Warto także dodać, że odzież z ozdobami wykonanymi tą techniką można spokojnie prać w pralce do temperatury 40 stopni.

Wzór wykonany z folii flex i folii puchnącej - rzut z bliska

Wzór wykonany z folii flex i folii puchnącej - rzut z bliska

Folie puchnące bardzo ciekawie wyglądają w połączeniu z tradycyjnymi foliami typu flex, które po wgrzaniu są płaskie i gładkie w dotyku. Równie ciekawie wyglądają wzory wykonane opisywanymi foliami i ozdobione motywami dżetowymi lub perełkami. Poniżej przedstawiamy wam kilka z naszych propozycji wzorów wykonanych przy użyciu folii puchnących.

Wzór wykonany z różowej folii flex i białej folii puchnącej

Wzór wykonany z folii puchnącej w połączeniu z notywem dżetowym i perełkami

Wzór wykonany z folii flex i białej folii puchnącej

Wzór wykonany z folii flex i białej folii puchnącej