Zdobienia idealne na odzież dziecięcą

2018-02-28 21:51:59

Zdobienia idealne na odzież dziecięcą
Czy zastanawialiście się kiedyś kupując w sklepie ciuszki dla swoich pociech czy aby na pewno są one dla nich w 100% bezpieczne? Czy jakieś zdobienie przypadkiem się wam nie oderwało albo po prostu sprało w praniu? W dzisiejszym wpisie chcemy wam przedstawić najbezpieczniejsze zdobienia odzieży dostępne w naszej ofercie.

Artykuły przeznaczone do użytku przez dzieci wymagają od producentów szczególnej uwagi, niezależnie od tego czy są to zabawki czy ubranka. Może nawet produkcja ubranek jest bardziej wymagająca, bo przecież stykają się one bezpośrednio z delikatną skórką naszych małych pociech.  Co więcej, dzieci ciągle dotykają swoich ubranek małymi rączkami, a więc ozdoby te muszą być z jednej strony delikatne i miłe w dotyku, z drugiej natomiast muszą być dobrze przymocowane do materiału, tak aby nie odpadły i przypadkiem dziecko je nie połknęło.

Jakie ozdoby zatem sprawdzą się najlepiej na odzieży dziecięcej? Poniżej podsuwamy wam kilka pomysłów jak ozdobić dziecięcą odzież?

HAFT TRADYCYJNY

Haft tradycyjny jest chyba najchętniej, obok haftu z aplikacją, wybieraną przez producentów techniką zdobienia odzieży dziecięcej. Dlaczego? Bo ta technika zdobienia daje z jednej strony możliwość stworzenia oryginalnego wzoru, z drugiej natomiast jest bardzo wytrzymała zarówno na ścieranie jak i pranie. Często nasi klienci śmieją się, że haft jest wręcz niezniszczalny i szybciej przetrze się materiał, na którym jest wykonany niż zniszczy sam haft. Poza tym dziecko nie jest w stanie oderwać elementu haftu i go połknąć zatem jest on bardzo bezpieczną formą zdobienia. Jak wygląda tradycyjny haft? Poniżej przedstawiamy wam kilka przykładów.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

HAFT Z APLIKACJĄ

Jest to chyba najbardziej popularna technika zdobienia odzieży dziecięcej. Poza tradycyjnymi elementami haftowanymi wykorzystuje się tutaj do zdobienia również aplikacje, a więc różnego typu naszywane elementy wycięte najczęściej z kolorowych materiałów. Aplikacja jest naszywana przez hafciarkę, a więc nie ma możliwości jej oderwania i dzięki temu jest bardzo bezpieczna dla dzieci. Najczęściej aplikacje tworzą duże elementy jak np. ubranko misia, ciałko króliczka itp. Aplikacją mogą być nie tylko tkaniny czy jakieś kolorowe dzianiny, ale również skórki czy futerka, dzięki czemu struktura całego wzoru przestaje być płaska. Poniżej przedstawiamy wam kilka naszych wzorów z aplikacją.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

HAFT CHENILLE

Jest to rodzaj specjalistycznego haftu wykonywanego maszynowo. Haft ten tworzony jest z włóczek, ale w ciekawy sposób może być również połączony z innymi technikami zdobienia. Jak wygląda haft chenille? Ten specjalistyczny rodzaj zdobienia występuje w dwóch formach – jako pętelka, przypomina wtedy wyglądem ręcznik frotte, przy czym jest milutki w dotyku, lub jako łańcuszek – jak sama nazwa wskazuje taki haft wykonany włóczką wyglądem przypomina łańcuszek. Haft chenille jest haftem stosunkowo grubym (przy czym wysokość zastosowanej we wzorze pętelki można modyfikować) dzięki czemu tworzy efekt wypukłości.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

CEKINY HAFCIARSKIE

Cekiny hafciarskie to cekiny naszywane przez komputerowe maszyny hafciarskie. Są one doszywane do wybranego materiału najczęściej za pomocą specjalnej przezroczystej żyłki. Mogą być naszywane w różny sposób np. poprzez nachodzenie na siebie tworząc efekt rybiej łuski, obok siebie, a nawet jeden na drugim (szczególnie ładnie to wygląda gdy we wzorze zastosujemy kilka rozmiarów cekinów). Warto także dodać, że w naszej ofercie znajdziecie również cekiny acentryczne, które pozwalają na tworzenie podwójnych wzorów – np. z jednej strony mamy uśmiechniętą buźkę, z drugiej (po przewróceniu cekinów) smutną buźkę.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

CEKINY NAKLEJANE

Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla cekinów naszywanych. Cekiny naklejane to rodzaj ozdoby typu hot fix, a więc przytwierdzanej do materiału przy użyciu wysokiej temperatury i odpowiedniego docisku. Są one jednak bardzo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ są płaskie i gładkie w dotyku oraz całą powierzchnią przyklejają się do materiału, a więc nie ma możliwości ich oderwania przez dziecko. Odzież ozdobioną tą metodą można również spokojnie prać w pralce nie martwiąc się, że coś nam „odleci” w praniu. Poniżej przedstawiamy wam przykład wzoru wykonanego z cekinów naklejanych.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

SUBLIMACJA

Może niektórzy z was zastanawiają się czym jest sublimacja. A więc przypomnijmy, że jest to rodzaj druku cyfrowego, który wykonywany jest na papierze transferowym, a następnie przenoszony na materiał pod wpływem wysokiej temperatury. Wykonanie druku sublimacyjnego jest możliwe wyłącznie na jasnych materiałach poliestrowych, lub materiałach z dużą domieszką poliestru. Druk wykonany tą metodą jest bardzo trwały gdyż farba wnika bezpośrednio w materiał, a nie pozostaje na jego powierzchni, dzięki czemu jest wytrzymała na pranie i tarcie. Najczęściej producenci produktów przeznaczonych dla dzieci, szczególnie producenci odzieży czy pościeli, wzbraniają się przed poliestrem, warto jednak zauważyć, że na rynku dostępne są np. ręczniki które z jednej strony są poliestrowe pozwalając na wykorzystanie w zdobieniu druku sublimacyjnego, z drugiej natomiast bawełniane. Warto także dodać, że sublimacja sprawdzi się również jako element haftu np. w postaci aplikacji.  Poniżej przedstawiamy wam druk sublimacyjny wykonany na ręczniku.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

TECHNIKI LASEROWE

Techniki laserowe są również ciekawą metodą zdobienia odzieży dziecięcej. Dzięki możliwości grawerowania i cięcia laserem możliwe jest wycięcie  wzorów z różnych materiałów jak choćby z filcu a następnie ich naszycie na odzież dziecięcą. Równie ciekawą metodą jest grawerowanie, które pozwala na stworzenie wklęsłych wzorów wypalonych w strukturze materiału np. polaru. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tej technice zapraszamy na naszą stronę internetową.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)

FOLIE

Folie typu flex, flock i glitter to folie transferowe, które wgrzewane są w materiał przy użyciu wysokich temperatur.  Są one bezpieczną metodą zdobienia odzieży dziecięcej gdyż po wgrzaniu ściśle przylegają do materiału i dzieci z pewnością ich nie oderwą. W naszej ofercie znajdziecie kilka rodzajów folii:

  1. folie flex- folie gładkie w dotyku,
  2. folie flock- o charakterystycznej „meszkowatej” w dotyku strukturze,
  3. folie brokatowe – folie typu glitter, „chropowate” w dotyku,
  4. folie puchnące - folie tworzące efekt wypukłośi, efekt 3d.

(więcej informacji znajdziecie tutaj)