Haft komputerowy – rodzaje

2018-03-24 22:31:26

Haft komputerowy – rodzaje
Tradycyjny haft komputerowy wszyscy doskonale znają, ale co powiecie na haft, który polega na naszywaniu tasiemek, albo koralików – często nazywany po prostu haftem koralikowym? A może zainteresuje was haft specjalistyczny, który wyglądem przypomina strukturę ręcznika frotte? Jeżeli chcecie poznać te różne rodzaje haftów, koniecznie zajrzyjcie do dzisiejszego posta i zobaczcie co dla was przygotowaliśmy!

Dzisiaj postanowiliśmy zebrać dla was informacje o różnych rodzajach haftów w jednym miejscu, tak żebyście mogli zobaczyć czym dokładnie różnią się poszczególne zdobienia. No dobra to zacznijmy zatem od haftu tradycyjnego.

Przypomnijmy tylko najpierw, że haft to jedna z najstarszych technik zdobienia tkanin. Dodatkowo jest to jedna z najbardziej popularnych  i stosunkowo tanich metod. Standardowy haft, który nazywany jest najczęściej haftem klasycznym to po prostu haft, w którym wzór stworzony jest ze zwykłej nitki hafciarskiej. Oczywiście wzór może składać się z różnych rodzajów ściegów, ale ogólnie jest on płaski. Jak może wyglądać? No cóż trudno tak naprawdę odpowiedzieć na to pytanie bo może być to zwykły napis, logo firmy albo po prostu uśmiechnięta buźka. Najlepiej przedstawić ten rodzaj haftu na przykładach, które znajdziecie w filmie poniżej.

 

Cording  - jest to specjalistyczny rodzaj haftu, który pozwala na stworzenie wzorów przy użyciu tasiemek, sznurków, koralików czy łańcuszków, poprzez przyszycie ich do materiału.

 

Haft chenille – czyli potocznie szenilka to haft wykonywany włóczką. Może występować w postaci pętelki (wtedy przypomina strukturą ręcznik frotte) lub jako łańcuszek.

 

Chcecie wiedzieć więcej o różnych rodzajach zdobień odzieży? Zajrzyjcie koniecznie na naszą stronę www.arlena.pl