Dżety ceramiczne

2018-05-30 14:05:38

Dżety ceramiczne
Na naszym blogu było już sporo wpisów o różnych rodzajach ozdób typu hot-fix (czyli tych przyklejanych na gorąco). Przedstawialiśmy wam zarówno termodżety jak i półperły, blaszki stożkowe, płaskie i wiele innych. Tym razem przyszedł czas na opis tzw. dżetów ceramicznych – czytając nasz wpis dowiecie się jak wyglądają i jak można je w ciekawy sposób połączyć z innymi ozdobami tworząc wyjątkowe wzory. Zapraszamy was do lektury!

Dżety ceramiczne to tak naprawdę rodzaj ozdób hot-fix, które wyglądem przypominają półperły, jednak jako, że nie było wcześniej dla nich żadnej rynkowej nazwy pozwoliliśmy sobie je tak dla ułatwienia nazwać – i o dziwo w naszej branży nazwa ta się przyjęła! Jak patrzę na to z perspektywy to jednak wydaje mi się, że lepsza byłaby jednak nazwa półperły ceramiczne – ale to taka uwaga  na marginesie :).  

Motyw dżetowy - serce, wykonany z dżetów crystal i półpereł ceramicznych w kolorze cream

Wracając do tematu - dżety ceramiczne, jak sama nazwa wskazuje wykonane są z gliny, która wykorzystywana jest do wyrobów ceramicznych takich  jak garnki, kubki, miski itp. Producenci ozdób postanowili jednak wykorzystać glinę także w odzieży i stąd pojawiły się dżety ceramiczne. Ozdoby te wyglądem przypominają masę perłową, a ich powierzchnia jest lekko wypolerowana, co nadaje im charakterystycznego delikatnego błysku. Trzeba również dodać, że dżety ceramiczne są minimalnie cięższe od standardowych dżetów i blaszek dostępnych na rynku. Wynika to z faktu, że są stosunkowo wysokie (porównując np. do półpereł metalicznych), a dodatkowo materiał w postaci gliny jest ciut cięższy. Wszystko to sprawia, że dżety ceramiczne są trudniejsze do przyklejenia, szczególnie dla początkujących. Trzeba również dodać, że występują one w zaledwie kilku podstawowych kolorach – kremowym, czarnym, granatowym, żółtym, czerwonym i niebieskim ( zresztą pełną kolorystykę przedstawiamy wam poniżej).

Katalog dostępnych u nas dżetów ceramicznych

Ciekawie wyglądają również dżety ceramiczne typu ring – czyli otoczone metalową obwódką, która jeszcze bardziej podkreśla ich perłowy charakter i kolor. A poniżej przedstawiamy wam kilka z naszych realizacji wykonanych przy użyciu dżetów ceramicznych: