Sublimowane kostiumy kąpielowe

2018-08-06 09:56:24

Sublimowane kostiumy kąpielowe
Za oknem lato w pełni a my po krótkiej przerwie (ach czemu ten urlop skończył się tak szybko?:) ) wracamy pełni sił i pomysłów do pracy. Ale zanim o nowościach i trendach jesienno-zimowych zatrzymamy się jeszcze na chwilę w letnich klimatach, bo chcielibyśmy w dzisiejszym wpisie przedstawić wam możliwości jakie daje druk sublimacyjny w zdobieniu odzieży. Zapraszamy do dzisiejszego wpisu!

Druk sublimacyjny czy po prostu sublimacja to obecnie najbardziej popularny rodzaj druku cyfrowego wykorzystywanego w branży odzieżowej. Gdzie go znajdziecie? Przede wszystkim na koszulkach, legginsach, sukienkach, kostiumach kąpielowych, ale także na torbach czy na butach. Z pewnością sprawdza się również w innych branżach (tą metodą drukowane są np. kubki reklamowe, proporczyki itp.), ale my skupimy się dzisiaj na bliskiej naszemu sercu branży odzieżowej.

Wróćmy może najpierw i króciutko przypomnijmy czym jest sublimacja i czym różni się od innych dostępnych na rynku druków. A więc, sublimacja to rodzaj druku transferowego, który wykonywany jest na specjalnym papierze, a następnie przenoszony na materiał poliestrowy przy pomocy pras termo-transferowych. Jest to technika, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości druków w stosunkowo krótkim czasie. Co więcej, druk jest bardzo wytrzymały i odporny na ścieranie i częste pranie, dlatego szczególnie sprawdza się na odzieży sportowej.

Przy naszych wcześniejszych wpisach mieliście możliwość zapoznania się z techniką druku transferowego, potocznie nazywaną drukiem sublimacyjnym. Z biegiem czasu sublimacja zyskała większą popularność, obecnie jest jedną z wiodących na rynku, techniką zdobienia odzieży.
Większość producentów, chcąc poszerzyć swoją ofertę, szukało możliwości zastosowania sublimacji na coraz to nowszych materiałach, tkaninach. Otóż, niewątpliwym pewniakiem, jeśli chodzi o materiał, na którym możemy drukować, wyżej wspomnianą techniką, jest LYCRA.

Zadrukowując lycrę, możemy otrzymać nieprawdopodobnie żywe i głębokie kolory, które świetnie sprawdzą się np. latem, na kostiumach kąpielowych. Jak już wiecie, z naszych poprzednich wpisów, dzięki sublimacji możemy otrzymać przejścia kolorystyczne – tzw. ombre, jakże modne od kilku sezonów, a wzory są drukowane z fotograficzną dokładnością. Możemy tworzyć niebanalne wzory i kolorystykę, a jedyne co Nas ogranicza to wyobraźnia.

Sublimacja świetnie współgra w połączeniu z innymi technikami, takimi jak laser, folia, czy dżety. Odpowiednio dobrane kolorystycznie, dodają wzorom charakteru i podkreślają jakość druku.
Sublimować możemy zarówno na metrażu, jak i samych wykrojach, wszystko zależy od zapotrzebowania i przeznaczenia materiałów.
Poniżej przedstawiamy kilka naszych letnich propozycji, które świetnie sprawdzają się na strojach kąpielowych.